Skip to content
Základním pravidlem je, že méně je rozhodně více. Pokud jdete s někým na pivo nebo na jídlo, tak jdete za společností, dobrou kuchyní a společně stráveným časem, ne za tím, abyste dvě hodiny strávili koukáním do mobilu. A váš protějšek nebo protějšky to mají stejně. Těší se na vás, a ne na váš obličej ozářený světlem vašeho přístroje. Koukání do telefonu je tak nejenom nezdvořilé, ale navíc, jakmile to začne dělat jeden, dělají to za chviličku všichni.
Znamená to tedy, že nutně musíme telefon při vstupu do restaurace vypnout a schovat do kabátu? To rozhodně ne. Už jenom kvůli ceně přístroje je pochopitelné, že se většině z nás nechce dávat náš drahocenný přístroj z dohledu. Dobrý nápad ale je odložit mobilního miláčka třeba do kapsy nebo do tašky. Díky tomu o něm neztratíte přehled, a zároveň se zbavíte zlozvyku pokukovat po něm každých deset vteřin. Vypnutý zvuk je navíc slušnost i k vašemu okolí. V restauraci většinou nejste sami, a většina lidí se přišla najíst, popovídat si, ne poslouchat každých deset vteřin vyzvánění něčího přístroje.
Trochu složitější je situace, kdy z nějakého důvodu potřebujete být na příjmu. Někdy, třeba na profesní schůzce nebo na obědě uprostřed pracovního týdne, tak se občas stane, že potřebujete být schopni rychle reagovat. V takové situaci je asi nepřijatelnější variantou mít telefon na stole, ale otočený displejem dolu. Díky tomu dáváte svým spolustolovníkům najevo, že oni jsou pořád vaší prioritou, a že telefonu se budete věnovat pouze v případě, že zazvoní. Dávejte také pozor na to, že telefon na stole je v permanentním nebezpečí. Horké pití, rozlitá omáčka, kousky jídla, to všechno vašemu křehkému přístroji moc neprospěje. Telefon by tedy v hospodách měl být venku jen tehdy, pokud je to nezbytně nutné. Navíc, bez telefonu si užijete zábavu oněch hospodských debat: jak stará je Madonna, kdo vyhrál fotbalový šampionát v roce 1988 nebo kolik je na světě losů.
© 2024
Holotin
All Rights Reserved
Theme Smartpress by Level9themes.