Aby terasa vydržela
Ten, kdo chce spokojeně bydlet a může si to dovolit, si pořídí svůj vlastní dům. A pokud v něm nechce být po celé dny zavřený, zatouží třeba i po tom, aby u něj měl terasu, na které by se dalo třeba za hezkého počasí posedět. A pokud u pořízené nemovitosti doposud žádná terasa není, může si ji postavit nebo nechat postavit. V zásadě na tom totiž nic není, chce to jen sehnat materiál a řemeslníky. Případně sehnat materiál a využít svůj vlastní fortel.
Taková stavba terasy se dá určitě zvládnout, není to nic nemožného. Poradí si s tím každý, kdo umí pracovat se dřevem a má pro práci na něčem takovém podmínky. Zkrátka se sežene materiál a nějaké ty spojovací prvky, a než se nadějeme, může tu vznikat to, co si usmyslíme.
Ovšem jak si všichni lehce domyslíme, je taková terasa vystavena vnějším vlivům, především rozmarům počasí a vlhkosti, případně mechanickému opotřebení. A jak ví všichni s patřičnými zkušenostmi, nebývá dřevo právě přehnaně odolný materiál. Tu se do něj může pustit plíseň, tu hniloba, a než se nadějeme, stává se takové dřevo měkčím a zpuchřelejším. A jednoho dne prostě dosáhne takového stupně poškození, že se musí začít s opravami nebo rovnou budováním terasy nové.
A jak zabránit zbytečné předčasné zkáze terasy? Logicky tak, že ji před nežádoucími vlivy ochráníme. A to třeba i tím, že ji položíme na podkladní hranoly, a to ideálně ty ze stejného dřeva, ze kterého je i terasa samotná, aby jak terasa, tak i její podklad, stejně reagovaly na panující klima.
Když se použijí podkladní hranoly pod terasu https://www.gardina.cz/drevene-hranoly/, je zaručena daleko větší trvanlivost této. A to jednoduše proto, že voda, jež na ni třeba naprší, daleko rychleji odteče a terasa pak zase daleko rychleji uschne, čímž se minimalizuje negativní působení právě oné vody a s touto související hniloby.
A tak na podkladní hranoly nezapomeňte. Aby vám mohla terasa dlouho dobře sloužit.