Čím letos vyzdobíme štědrovečerní tabuli?
Přestože je nabídka prodejních center s vánočními dekoracemi bohatá, největší potěšení přinesou ty, které jsou vlastnoručně vyrobené. Už koncem listopadu, čtyři týdny před Štědrým dnem,vyrobte si sami, pro své vlastní potěšení, adventní věnec. Zapálením jeho první svíčky vytvoříte ve svém domově tu pravou, předvánoční náladu. Při výrobě adventního věnce se fantazii meze nekladou. Sami si zvolíte, v jaké barevnosti a z jakého materiálu si věnec vyrobíte. Pokud budou chtít přiložit ruku k dílu, při výrobě vánočních dekorací vaše děti, určitě je nechejte.
Možná vás příjemně překvapí zručností a neotřelými nápady. Určitě vám budou dobrými pomocníky při vánoční výzdobě vstupního prostoru do domu či instalaci venkovních dekorací. A ke zdobení vánočního stromku, v předvečer Štědrého dne, už nastoupíte s dětmi jako sehraný tvůrčí tým.
Jmelí přinese rodině štěstí!
Štědrovečerní tabule představuje magické místo, u kterého se jednou za rok sejde celá rodina. Proto její úpravě věnujeme tolik pozornosti. Barvou letošních Vánoc byla vyhlášená kombinace bílé s fialovou. A je jenom na vás, jestli tuto barevnou kombinaci na štědrovečerní tabuli uplatníte, nebo jestli ji vyzdobíte tradičním způsobem. S dominantní červenou barvou, zelenou či zlatou. Na co byste neměli zapomenout, jsou tradiční vánoční motivy – šišky, chvojí, vánoční hvězdy či jmelí. Obzvláště o jmelí se říká, že přináší do domu štěstí, odvahu a lásku. Pokud upevníte snítku jmelí nad dveře, může se o Štědrém dnu pod ní kdokoliv s kýmkoliv beztrestně líbat.
V klasické květomluvě jmelí znamená – spolu jsme našli štěstí. Tak proč si jmelím nevyzdobit slavnostní štědrovečerní tabuli? Keltští kněží používali jmelí nejen jako lék, ale zažehnávali jím války, hladomory, krupobití a zlé duchy. A protože jmelí utínali zlatými srpy, dodnes se zachovala tradice jeho pozlacování.